Каталог товарів Shell
img

Досягнення нульових викидів

20.01.2024, 21:59:49

ДОСЯГНЕННЯ НУЛЬОВИХ ВИКИДІВ

Протидія зміні клімату — це нагальне завдання. Shell роблять свій внесок у створення вуглецево-нейтрального світу, в якому людство не збільшуватиме кількості парникових газів в атмосфері.

Для цього Shell поставили за мету: до 2050-го стати бізнесом із нульовими викидами від використання енергії, діючи разом із клієнтами та суспільством. Це створює фундамент для досягнення більш амбітної мети, сформульованої в Паризькій угоді ООН — обмежити підвищення середньосвітової температури до 1,5°С.

Перетворення на бізнес із нульовими викидами від використання енергії означає, що Shell зменшить кількість викидів від своєї діяльності, а також від пального та інших енергетичних продуктів, які продає своїм клієнтам. Це також означає, що Shell вловлюватиме та зберігатиме залишки викидів або ж буде компенсувати їх.

Компанія змінює бізнес та знаходить нові можливості, постачаючи більш низьковуглецеву або й безвуглецеву енергію — як біопаливо чи водень, зарядні пристрої для електромобілів, а також електроенергію, яка виробляється з використанням сонця й вітру.

Досягнення цілей означає, що до 2030-го року Shell: постачатиме достатньо відновлюваної електричної енергії для 50 млн домогосподарств; матиме понад 2,5 млн зарядних пунктів для електричних ТЗ; вироблятиме увосьмеро більше низьковуглецевого пального та збільшимо частку біопального й водню в загальній кількості транспортного пального, яке продає, з нинішніх 3% до 10%.

Shell співпрацює з клієнтами, підприємствами й іншими зацікавленими особами для вирішення проблеми викидів, у тому числі в тих галузях, які важко декарбонізувати. Наприклад, в авіації, судноплавстві, автодорожніх перевезеннях та промисловості. Таке партнерство включає підтримку урядових політик, спрямованих на зменшення сектор за сектором кількості вуглецевих викидів. Компанія й далі стимулюватиме інновації, спрямовані на постачання клієнтам чистішої енергії.

Стратегія Shell щодо досягнення нульових викидів

  • У жовтні 2021 року Shell поставили собі за мету скоротити абсолютні викиди на 50 % до 2030-го (порівняно з показниками 2016 року на рівні чистого прибутку). Це стосується всіх викидів у Сфері 1, які є результатом безпосередньої діяльності, і у Сфері 2 — викидів від використання енергоресурсів, які купує для виконання операцій, і які під оперативним контролем. 
  • Ця мета доповнює перелік цілей щодо зменшення вуглецемісткості (чистого вуглецевого сліду) енергетичних продуктів, які компанія продає, відповідно до суспільних тенденцій. Ці кроки включають короткострокові цілі, які становлять зменшення на: 2-3% до 2021-го, 3-4% до 2022-го і 6-8% до 2023 року (порівняно з 2016). Також включають середньо- й довгострокові цілі: 20% до 2030-го, 45% до 2035-го й 100% до 2050 року (порівняно з 2016).
  • Shell прив’язали заробітну плату понад 16 500 працівників до цілі зменшити вуглецемісткість енергетичної продукції на 6-8% до 2023 року порівняно з 2016-м.
  • Компанія вважає, що річний видобуток нафти досяг піку в 2019 році й очікує, що її загальний видобуток нафти до 2030-го щороку зменшуватиметься на 1-2%.
  • Щороку Shell інвестує близько 1 млрд доларів США в низьковуглецеву енергію, як- заряджальні ресурси для електричних транспортних засобів, водень, біопальне та електроенергію, що виробляється з енергії сонця та вітру. Компанія планує збільшити цю суму приблизно до 2 млрд доларів за умови, що зможе знайти відповідні комерційні можливості.
  •  Shell плануємо отримати доступ до технологій уловлювання та зберігання вуглецю (УЗВ), що до 2035-го становитиме 25 млн.т. вуглецю на рік. Це дорівнює 25 об’єктам УЗВ розміром із об’єкт компанії Quest (Канада).  
  • До 2025 року Shell припинять типове факельне спалювання газу, що спричиняє вуглецеві викиди від виробничої діяльності.
  • До 2025 року компанія планує втримувати частку викидів метану від своєї діяльності на рівні нижче 0,2%.

Більше в Inside