Ми приголомшені війною в Україні та оголосили про намір відмовитися від російської нафти та газу згідно з новими вказівками уряду.
Shell завершує продаж роздрібної торгівлі та мастильних матеріалів у Росії.
Shell Overseas Investments B.V. і B.V. Dordtsche Petroleum Maatschappij, дочірні компанії Shell plc, завершили продаж ПАТ «ЛУКОЙЛ» ТОВ «Шелл Нефть», роздрібних станцій і бізнесу мастильних матеріалів Shell в Росії.
Усі люди, які зараз працюють у Shell Neft, а їх загалом понад 350, залишаться на роботі в Shell Neft, яка зараз належить ЛУКОЙЛу.
Shell підписує угоду про продаж роздрібної торгівлі та мастильних матеріалів у Росії. Продаж було здійснено в повній відповідності до всіх чинних законів і правил.
Shell Overseas Investments B.V. і B.V. Dordtsche Petroleum Maatschappij – дочірні компанії Shell plc – підписали угоду про продаж ТОВ «Шелл Нефть», яка володіє роздрібним бізнесом Shell і мастильними матеріалами в Росії, ПАТ «ЛУКОЙЛ».
Угода включає 411 роздрібних станцій, розташованих в основному в центральних і північно-західних регіонах Росії, і Торжокський комбінат мастильних матеріалів, приблизно в 200 кілометрах на північний захід від Москви.
«Нашим пріоритетом є благополуччя наших співробітників», — сказав Уїберт Вігевено, директор відділу переробки та переробки Shell. «Згідно з цією угодою, понад 350 людей, які зараз працюють у Shell Neft, перейдуть до нового власника цього бізнесу».
«Придбання високоякісного бізнесу Shell в Росії добре вписується в стратегію ЛУКОЙЛа щодо розвитку пріоритетних каналів збуту, включаючи роздрібну торгівлю, а також бізнес мастильних матеріалів», — сказав Максим Донде, віце-президент ЛУКОЙЛа з продажу нафтопродуктів.
Угода з ЛУКОЙЛом була укладена після того, як Shell на початку березня оголосила про свій намір поетапно вийти з усіх російських вуглеводнів і здійснюватиметься в повній відповідності до чинних законів і норм.
Генеральний директор Shell:
Бен ван Берден сказав: «Ми чітко усвідомлюємо, що наше рішення минулого тижня придбати вантаж російської сирої нафти для переробки в такі продукти, як бензин і дизельне паливо, незважаючи на те, що ми думали про безпеку поставок, було неправильним і ми вибачаємося. Як ми вже говорили, ми передамо прибуток від обмеженої кількості російської нафти, що залишилася, яку ми будемо переробляти, до спеціального фонду. Протягом найближчих днів і тижнів ми працюватимемо з партнерами з надання допомоги та гуманітарними організаціями, щоб визначити, куди найкраще розмістити кошти з цього фонду, щоб полегшити жахливі наслідки, які ця війна має для народу України».
«Ці суспільні проблеми висвітлюють дилему між тиском на російський уряд через його звірства в Україні та забезпеченням стабільних, безпечних поставок енергії по всій Європі».
Ми чітко заявили про свій намір вийти зі спільних підприємств із «Газпромом», більшим пакетом акцій якого володіє російський уряд, і пов’язаними з ним компаніями, а також маємо намір припинити нашу участь у значному проекті, який буде побудовано на трубопровідній основі газу з Росії в Європу.
Ми постійно обговорювали з урядами наслідки війни для безпеки енергопостачання. Ми весь час діяли відповідно до того, що ми зрозуміли, це намір дозволити на даний момент енергетичні потоки з Росії, щоб забезпечити безпеку енергопостачання.
Вчора ми прийняли важке рішення про закупівлю вантажу російської сирої нафти. Наші нафтопереробні заводи виробляють бензин і дизельне паливо, а також інші продукти, на які люди покладаються щодня. Зрозуміло, що без безперебійного постачання сирої нафти на нафтопереробні заводи енергетична галузь не зможе забезпечити безперервне постачання основних продуктів людям по всій Європі протягом наступних тижнів. Вантажі з альтернативних джерел не прибули б вчасно, щоб уникнути перебоїв у постачанні на ринку.
Ми не легковажно прийняли це рішення і розуміємо силу почуттів навколо нього.
Ми продовжуватимемо вибирати альтернативи російській нафті, де це можливо.