Shell Overseas Investments B.V. і B.V. Dordtsche Petroleum Maatschappij, дочірні компанії Shell plc, завершили операцію з продажу Shell Neft LLC, бізнесу Shell з продажу автозаправних станцій та мастильних матеріалів в Росії, PJSC LUKOIL. Це відбулося після отримання всіх необхідних регуляторних дозволів.
Договір купівлі-продажу був оголошено 12 травня 2022 року. Усі люди, які наразі працюють у Shell Neft, загалом понад 350 осіб, залишаться працювати в Shell Neft, яка тепер належить LUKOIL.
Ця транзакція є частиною більш широкого виходу Shell з усіх російських вуглеводнів, який здійснюється поетапно, відповідно до оголошення, зробленого на початку березня. Продаж було здійснено у повній відповідності з усіма чинними законами та нормативно-правовими актами.
Shell Overseas Investments B.V. та B.V. Dordtsche Petroleum Maatschappij - дочірні компанії Shell plc - підписали угоду про продаж ТОВ "Шелл Нефть", що володіє роздрібним та мастильним бізнесом Shell в Росії, ПАТ "ЛУКОЙЛ".
Угода включає 411 автозаправних станцій, розташованих переважно в Центральному та Північно-Західному регіонах Росії, а також Торжокський завод зі змішування мастильних матеріалів, що знаходиться приблизно в 200 кілометрах на північний захід від Москви.
"Нашим пріоритетом є добробут наших співробітників, - сказав Хюберт Вігевено, директор з переробки та збуту "Шелл". "В рамках цієї угоди понад 350 осіб, які зараз працюють в "Шелл Нафта", перейдуть до нового власника цього бізнесу".
"Придбання високоякісного бізнесу Shell в Росії добре вписується в стратегію ЛУКОЙЛа з розвитку пріоритетних каналів збуту, включаючи роздрібну торгівлю, а також мастильний бізнес", - сказав Максим Донде, віце-президент ЛУКОЙЛа зі збуту нафтопродуктів.
Угода з ЛУКОЙЛом укладена після оголошення Shell на початку березня про намір поетапно вийти з усіх російських вуглеводневих активів і буде здійснена у повній відповідності до чинного законодавства та нормативних актів.
Очікується, що продаж буде завершено пізніше цього року за умови отримання схвалення регуляторних органів.
Shell plc (Shell) сьогодні оголосила про свій намір поетапно відмовитися від участі у всіх російських вуглеводнях, включаючи сиру нафту, нафтопродукти, газ та скраплений природний газ (СПГ), відповідно до нових урядових вказівок. В якості першого кроку компанія негайно припинить всі спотові закупівлі російської нафти. Вона також закриє свої автозаправні станції та підприємства з виробництва авіаційних паливно-мастильних матеріалів у Росії.
Shell plc (Shell) сьогодні оголосила про намір припинити свою участь у всіх російських вуглеводнях, включаючи сиру нафту, нафтопродукти, газ і скраплений газ, - заявив генеральний директор Shell Бен ван Берден (Ben van Beurden): "Ми чітко усвідомлюємо, що наше рішення минулого тижня придбати партію російської сирої нафти для переробки в такі продукти, як бензин і дизельне паливо - незважаючи на те, що воно було прийнято з міркувань безпеки поставок - було неправильним, і ми шкодуємо про це. Як ми вже говорили, ми будемо спрямовувати прибуток від обмеженої кількості російської нафти, що залишилася, до спеціального фонду, який ми перероблятимемо. Протягом наступних днів і тижнів ми працюватимемо з партнерами з надання допомоги та гуманітарними організаціями, щоб визначити, куди найкраще спрямувати кошти з цього фонду для полегшення жахливих наслідків, які ця війна має для народу України". поетапно, відповідно до нових урядових вказівок. В якості першого кроку компанія негайно припинить всі спотові закупівлі російської нафти. Вона також закриє свої автозаправні станції та підприємства з виробництва авіаційних паливно-мастильних матеріалів у Росії.
"Ці суспільні виклики підкреслюють дилему між тиском на російський уряд через його звірства в Україні та забезпеченням стабільного, безпечного енергопостачання в Європі".
Ми обурені війною в Україні і вже чітко заявили про свій намір вийти зі спільних підприємств з "Газпромом", мажоритарним акціонером якого є російський уряд, та пов'язаними з ним компаніями, а також про намір припинити нашу участь у важливому проекті з будівництва газопроводу з Росії до Європи.
Ми постійно обговорюємо з урядами наслідки війни для безпеки енергопостачання. Ми завжди діяли відповідно до того, що, як ми розуміли, було наміром дозволити потоки енергії з Росії на певний час, щоб забезпечити безпеку енергопостачання.
Вчора ми прийняли непросте рішення про закупівлю партії російської нафти. Наші нафтопереробні заводи виробляють бензин і дизельне паливо, а також інші продукти, на які люди покладаються щодня. Зрозуміло, що без безперебійного постачання сирої нафти на нафтопереробні заводи енергетична галузь не зможе забезпечити безперебійне постачання життєво необхідних продуктів для людей по всій Європі протягом наступних тижнів. Вантажі з альтернативних джерел не прибули б вчасно, щоб уникнути перебоїв у постачанні на ринок.
Ми прийняли це рішення нелегко і розуміємо силу почуттів, пов'язаних з ним.
Ми продовжуватимемо шукати альтернативи російській нафті, де це можливо, але це не може статися за одну ніч, зважаючи на те, наскільки важлива Росія для світового постачання. Ми ведемо інтенсивні переговори з урядами і продовжуємо слідувати їхнім вказівкам щодо питання безпеки поставок і чітко усвідомлюємо, що ми повинні вирішувати цю дилему з максимальною обережністю. Ми вітаємо будь-які вказівки або ідеї від урядів і політиків, оскільки ми намагаємося зберегти Європу в русі і в бізнесі.
Прибуток від обмеженої кількості російської нафти, яку нам доведеться купувати, ми спрямуємо до спеціального фонду. Протягом наступних днів і тижнів ми працюватимемо з партнерами з надання допомоги та гуманітарними організаціями, щоб визначити, куди найкраще спрямувати кошти з цього фонду для полегшення жахливих наслідків, які ця війна має для народу України.
Ми обурені подіями в Україні і вже чітко заявили про свій намір вийти зі спільних підприємств з "Газпромом", мажоритарним акціонером якого є російський уряд, та пов'язаними з ним компаніями, а також про намір припинити нашу участь у важливому проекті з транспортування газу з Росії до Європи.
Ми також припинили більшість видів діяльності, пов'язаних з російською нафтою. Однак наразі ми закуповуємо її та інші російські товари для деяких нафтопереробних і хімічних заводів, щоб забезпечити продовження виробництва необхідного палива та продуктів, від яких люди та підприємства залежать щодня.
Ми продовжимо скорочувати використання російської нафти в міру того, як стануть доступними альтернативні види нафти, але це дуже складний процес, оскільки російська нафта відіграє значну роль у світовому постачанні, а на нинішньому обмеженому ринку спостерігається відносна відсутність альтернативних варіантів.
Дотримуючись чинних санкцій, ми працюємо над тим, щоб продовжувати надійно постачати енергію нашим клієнтам у Європі та на інших ринках.
Рада директорів компанії Shell plc ("Шелл") оголосила сьогодні про свій намір вийти зі складу акціонерів підприємств, що входять до складу "Газпрому". Про це заявив генеральний директор компанії Бен ван Берден: "Ми шоковані загибеллю людей в Україні, яку ми дуже шкодуємо, внаслідок безглуздого акту військової агресії, що загрожує європейській безпеці".
"Наше рішення про вихід - це рішення, яке ми прийняли з переконанням. Ми не можемо - і не будемо - стояти осторонь. Нашою першочерговою метою є безпека наших людей в Україні та підтримка наших людей в Росії. Під час обговорення з урядами по всьому світу ми також пропрацюємо детальні наслідки для бізнесу, включаючи важливість безпечного постачання енергоносіїв до Європи та інших ринків, відповідно до відповідних санкцій".